Školní rok uzavíráme poutavou přednáškou o cizích světech…

18 Čvn

[singlepic id=534 w=320 h=240 float=left] Astronomická společnost Vás zve v tradiční poslední pátek netradičního měsíce června na poslední přednášku v tomto školním roce. Přednášet bude předseda astronomické společnosti Jan Kříž o extrasolárních planetách – planetách mimo naši domovskou sluneční soustavu. Ať už Vám tento pojem něco říká, či nikoliv, přijďte 28. 6. v 19:00 k nám na hvězdárnu, respektive do DDM Delta, do Velkého sálu a poslechněte si poutavý výklad o tomto nejrychleji se rozvíjejícím se odvětví moderní astronomie. A co praví oficiální text?

„Každé malé dítě umí vyjmenovat všech osm planet sluneční soustavy a navíc říct, že Pluto už planetou není. Těchto osm světů a jim přilehlé nejsou ale jediné, které známe. Pomocí nejsložitější techniky současnosti jsou dnešní astronomové schopni objevovat planetární systémy okolo nejrůznějších hvězd. Dokonce i tam, kde by to nečekali ani nejdivočejší sci-fi autoři. A jsou to světy podobně zajímavé jako ty nám důvěrně známé, ne-li zajímavější. Jak probíhal výzkum tohoto raketově se rozvíjejícího odvětví astronomie a jaké jsou ty nejzajímavější exoplanety v našem blízkém hvězdném okolí?
Na to vše odpoví naše červnová přednáška.“

Další informace Vám poskytne Jan Kříž na telefonním čísle 731 833 655 nebo emailové adrese prednasky@astropardubice.cz, příp. Petr Komárek na telefonním čísle 603 165 366 nebo emailové adrese info@astropardubice.cz.

Napsat komentář