Zavolejte si nás, ukážeme Vám oblohu

20 Čvn

[singlepic id=257 w=350 h=270 float=left]I v roce 2011 je pardubická hvězdárna, tak jako v letech minulých, po dobu hlavních školních prázdnin bez pravidelné otevírací doby. To však nikterak neznamená, že by nebylo možné se v červenci či srpnu dalekohledy Hvězdárny barona Artura Krause, potažmo Astronomické společnosti Pardubice, na noční oblohu podívat.

Hvězdárnu je možno otevřít vždy po domluvě se zájemci o pozorování. Na hvězdárnu platí shodné vstupné jako v běžném roce (dospělí 30 Kč, děti do 15 let 15 Kč) jednorázový poplatek 100 Kč, za otevření hvězdárny mimo pravidelnou otevírací dobu bez ohledu na počet pozorovatelů.

Na základě předchozí dohody lze též objednat výjezd astronomů beste online casino z Astronomické společnosti Pardubice s přenosným hvězdářským dalekohledem o průměru 150 mm přímo na místo, které si sami určíte, ať už jde o dětský tábor nebo jakoukoliv jinou příležitost, při které byste se chtěli podívat dalekohledem na noční oblohu. Cena za takové pozorování je věcí dohody, zpravidla se však vychází z částky 1 000 Kč za každý výjezd plus částka 6 Kč za každý kilometr vzdálenosti od Pardubic.

Termín pozorování je nutno domluvit vždy zejména v závislosti na počasí, ale i třeba s ohledem na to, co chcete vidět (chcete-li např. vidět krátery a další podrobnosti na povrchu Měsíce, bude nejlépe domluvit termín kolem data jeho první čtvrti). Je možno si i určitý termín zamluvit dopředu (zejména v případě výjezdů na Vámi požadované místo) s tím, že podle aktuálního vývoje počasí se termín případně přesune. Vždy se budeme snažit maximálně Vám vyjít vstříc.

Kontaktovat nás můžete na telefonu 731 44 96 34, popř. e-mailu slezakm@seznam.cz (p. Martin Slezák).

Napsat komentář