Noc vědců na pardubické hvězdárně – Již deset let s vámi

23 Zář

[singlepic id=410 w=320 h=240 float=left]V pátek, 26. září od 19:00 do 24:00 hodin se uskuteční jubilejní desátý ročník Noci vědců v Pardubicích. Již po desáté zveme širokou veřejnost na astronomickou část této celoevropské akce. Letos se návštěvníci mohou těšit na sadu zajímavých fyzikálních experimentů, astronomické hry, soutěže a kvízy s EuropeDirect Pardubice a samozřejmě na pozorování noční oblohy z kopule Hvězdárny barona Artura Krause DDM ALFA Pardubice na Dukle.


Noc vědců bude zahájena již v tradiční čas v 19:00. Malé i velké vědce, nadšence do vědy a techniky, nebo jen ty z vás, kteří se chtějí pobavit, či se něco dozvědět čeká postupně procházka po několika stanovištích, kde si sami ozkouší, jak lehké či složité je proniknout do tajů vesmíru. Tři patra odloučeného pracoviště DELTA se tak opět po roce promění v místo určené vědě a poznávání.
Tradiční partner Noci vědců, informační centrum Evropské unie – EuropeDirect Pardubice si i tentokrát pro Vás připravilo řadu skvělých her, soutěží a kvízů, kterými si ozkoušíte, jak dobře znáte své blízké i vzdálenější kosmické okolí.
Každý rok pro Vás připravujeme něco nového. Ani letošní ročník nebude, výjimkou! V naší fyzikální laboratoři si ozkoušíte, kolik by vážila obyčejná plechovka limonády třeba na Jupiteru, zjistíte jak mocný je tlak naší pozemské atmosféry a společně nahlédneme do tajů atmosfér jiných planet.
Po celou NOC VĚDCŮ budete moci prostřednictvím našich dalekohledů nahlédnout do vzdálených končin podzimní oblohy.
Noc vědců je svátkem vědy a techniky. V jeden večer se široké veřejnosti otevírají všechna vědecká, výzkumná a popularizační zařízení s cílem prohlubovat zájem o vědu poznávání. Hlavním cílem je předávat poselství, že vědec byť velmi specifický ty člověka je stále pouze člověkem.

Od 19:00 do 24:00 na Hvězdárně barona Artura Krause DDM ALFA Pardubice

Napsat komentář