Od září opět ke hvězdám

1 Zář

[singlepic id=531 w=510 h=340 float=]

Po letních prázdninách a dovolených se s měsícem září opět otevírají dveře pardubické hvězdárny pro zvídavé návštěvníky a to jak dospělé tak i děti či objednané školní skupiny. Ačkoliv nejeden z nás by si období letních radovánek a volna prodloužil, není proč smutnit, neboť i nadcházející období nám připravuje spoustu zajímavých zážitků a akcí, kterých se můžete zúčastnit.

VÝSTAVA

První z těchto akcí je zpřístupnění zcela nové výstavy, která je tematicky zaměřena na naši Sluneční soustavu. Expozice obsahuje desítky unikátních fotografií, které pořídily kosmické sondy na svých výzkumných letech. Prostřednictvím výstavy vám naše hvězdárna chce ukázat Sluneční soustavu tak, jak ji známe dnes s aktuálními poznatky o jednotlivých tělesech.

EVROPSKÁ NOC VĚDCŮ 27. 9.

[singlepic id=410 w=220 h=140 float=right]Dalším zajímavým lákadlem se jistě stane již tradiční NOC VĚDCŮ, která na naší hvězdárně proběhne v tomto roce již po osmé. Letošním tématem je energie a tak se návštěvníci naší observatoře mohou těšit na zajímavé experimenty, vzdělávací pořady, komentovanou výstavu o Sluneční soustavě a chybět nebude pozorování dalekohledem přímo z kopule a pozorovací terasy hvězdárny.

PODZIMĚ VÁNOČNÍ KOMETA

[singlepic id=540 w=220 h=140 float=left]Pomyslnou třešničkou na astronomickém dortu by se mohla stát netrpělivě očekávaná vlasatice s označením C/2012 S1 ISON. Podle současných odhadů by kometa mohla dosáhnou takové jasnosti, že bychom ji mohli řadit mezi tak zvané komety století. Tedy komety, které jsou pozorovatelné nejen pouhým okem na noční obloze, ale dokonce i na té denní. Jaká bude skutečnost si budeme muset počkat, nicméně představa jasné vánoční komety je pro nejednoho z nás velmi lákavá.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Napsat komentář