Pour Féliciter 2014 aneb i v roce příštím tu budeme jen pro vás

17 Pro

[singlepic id=560 w=320 h=240 float=left]Rok 2013 se pozvolna chýlí ke svému konci a tak dříve než si rozbalíme dárky pod vánočním stromečkem, a dozajista mnohem dříve než nám cinkot novoročních přípitků oznámí nový, mladý rok 2014 dovolte nám, pardubickým astronomům abychom Vám, návštěvníkům ať již těm, kteří naši observatoř navštěvujete pravidelně, nebo jste se o existenci hvězdárny v Pardubicích dozvěděli teprve letos, chceme poděkovat za vaši přízeň a zájem o vědu. V roce letošním se nám za přispění města Pardubic podařila realizovat nová výstava mapující aktuální poznatky o našem planetárním systému, která je tak určena nejen široké veřejnosti ale především školním skupinám a exkurzím. Z celého srdce tak děkujeme aktivním učitelům mateřských, základních a středních škol, kteří podnikají každoroční výukové exkurze právě na naši hvězdárnu a umožňují tak svým žákům poodhalit tajemství vesmíru.

V roce 2012 jsme oslavili dvě dekády, během kterých se na půdě Hvězdárny barona Artura Krause vystřídal bezpočet výjimečných lidí. Tisíce návštěvníků mělo možnost prostřednictvím skleněných „očí“ astronomických dalekohledů pozorovat nejrůznější, někdy i velmi výjimečné a svého druhu již neopakovatelné úkazy. Věříme, že i rok 2014 bude rokem růstu, rozvoje a popularizace vědy.

ROK ARTURA KRAUSE

A začneme ve velkém stylu! Právě v roce příštím si připomeneme 160. výročí od narození významného pardubického rodáka, vizionáře, popularizátora astronomie a především zakladatele první lidové hvězdárny v Čechách barona Artura Krause. Společně s významnými organizacemi činnými v kultuře našeho města plánujeme v roce příštím zahájit celoroční oslavy připomínající tohoto významného občana Pardubic. Těšíme se proto na setkání s vámi při některé z mnoha akcí v rámci oslav ROKU ARTURA KRAUSE

Napsat komentář