Přednáška „Konec raketoplánů… A co dál?“

10 Říj

[singlepic id=292 w=320 h=240 float=left] V mimořádném termínu – v pátek 14. října 2011 – vás zve Astronomická společnost na další přednášku pro veřejnost. Na téma „Konec raketoplánů… A co dál?“ bude přednášet Milan Halousek z České kosmické kanceláře, který je rovněž členem Astronomické společnosti Pardubice. Přednáška se uskuteční od 19 hodin ve Velkém sále DDM DELTA Pardubice.

Tisková zpráva Hvězdárny barona Artura Krause v Pardubicích a Astronomické společnosti Pardubice č. 24 ze dne 10. října 2011.

„Po třiceti letech a stotřicetipěti startech skončila éra amerických raketoplánů. A co bude dál?“ táže se Milan Halousek. O své přednášce nám řekl: „V první části programu si prostřednictvím fotografií představíme milníky i slavné či tragické okamžiky americké kosmonautiky minulých třiceti roků, nejvýznamnější osobnosti na palubách kosmických strojů i nejzajímavější náklady, které pět raketoplánů vyneslo na oběžnou dráhu Země.  Druhá část přednášky casino ukáže budoucnost americké i světové kosmonautiky v následujících letech.“

Milan Halousek (* 1961, Pardubice) je jeden z předních českých popularizátorů kosmonautiky. Té se věnuje jak formou přednášek, tak i psaním, a to prostřednictvím hojně navštěvovaného internetového blogu Kosmos-News či jeho tištěné podoby. Již od roku 2001 organizuje či spoluorganizuje oblíbené Kosmos-News party konající se tradičně v Lázních Bohdaneč za přítomnosti vzácných hostů včetně známých kosmonautů. Významnou měrou se také již několik let podílí na organizaci Světového kosmického týdne. Jako pracovník České kosmické kanceláře, založené v roce 2003, se krom popularizace kosmonautiky a komunikace se zahraničními organizacemi věnuje i programu věnovanému mládeži. Je též předsedou Astronautické sekce České astronomické společnosti a od roku 2003 členem Astronomické společnosti Pardubice. Neposledně je také vášnivým sběratelem autogramů všech známých žijících i již zesnulých kosmonautů.

Napsat komentář