Přednáška "Příběhy malých těles Sluneční soustavy“

24 Úno

[singlepic id=597 w=320 h=240 float=left]Poslední den února, tedy v pátek 28. 2. 2014, zve Astronomická společnost Pardubice všechny zájemce o astonomii na přednášku „Příběhy malých těles Sluneční soustavy“. Přednášejícím a vzácným hostem bude Mgr. Petr Scheirich, Ph.D., pracovník Astronomického ústavu v Ondřejově. Začínáme v obvyklém čase, tedy v 19 hodin ve Velkém sále DDM ALFA Pardubice (odloučené pracoviště DELTA na Dukle), ul. Gorkého 2658.

Tisková zpráva Hvězdárny barona Artura Krause v Pardubicích a Astronomické společnosti Pardubice č. 51 ze dne 23. února 2014.

Dozvíme se, kde se ve Sluneční soustavě vzala tzv. malá tělesa, tedy komety, planetky a trpasličí planety. Co nám prozrazují o minulosti našeho koutu vesmíru a z čeho se skládají? Mohou představovat nebezpečí pro Zemi? Přijďte si poslechnout odpovědi na tyto otázky. Můžete si také vyzkoušet, zda rozeznáte mimozemské těleso od pozemského a nechat si poradit jak na to.

Mgr. Petr Scheirich, Ph.D. (* 1979)  vystudoval obor Teoretická online casino fyzika, astronomie a astrofyzika na MFF UK. Od roku 2002 pracuje na oddělení meziplanetární hmoty v Astronomickém ústavu AVČR Ondřejov, kde se zabývá modelováním světelných křivek binárních a precedujících planetek. Jeho zálibou je, kromě astronomie, i mořeplavba; oba tyto obory se mu pak prolínají v prastarém umění navigace podle hvězd.

Další informace Vám poskytne Jakub Houdek na telefonním čísle 608 203 398 nebo emailové adrese j.houdekk@seznam.cz, příp. Petr Komárek na telefonním čísle 603 165 366 nebo emailové adrese info@astropardubice.cz

Napsat komentář