Výtvarná, fotografická a literární soutěž

12 Bře

[singlepic id=603 w=320 h=240 float=left]Zapojte se do projektu „ROK ARTURA KRAUSE!“ Dům dětí a mládeže ALFA Pardubice, Hvězdárna barona Artura Krause, Klub přátel Pardubicka a další subjekty pod záštitou Magistrátu města Pardubice zvou širorkou veřejnost k oslavám 160. výročí narození Artura Krause. V průběhu celého roku budeme pardubickou veřejnost seznamovat s tím, kdo byl Artur Kraus a jaký odkaz nám zde zanechal. V plánu jsou veřejná pozorování oblohy, přednášky i mimořádná vzpomínková setkání. První jarní den roku 2014 udělá radost literátům, kreativcům a fotografům.

První možností jak se zúčastnit oslav 160. výročí Artura Krause je výtvarná, fotografická a literární soutěž na téma Artur Kraus, jejíž vyhlášení připadne právě na období jarní rovnodennosti, tedy 20. března. Zapojit se může opravdu každý. Od dětí ze základních škol po seniory. Stačí si vybrat svou kategorii a způsob, jakým tuto osobnost ztvárníte.

ROK ARTURA KRAUSE

[singlepic id=602 w=150 h=70 float=right]oslavy 160. výročí narození barona Artura Krause probíhají pod záštitou Magistráru města Pardubice

 

NEVÍTE CO MALOVAT, PSÁT ČI FOTOGRAFOVAT?

Fotografii, ani povídku za vás vytvořít nemůžeme, dokážeme vás ale vhodně nasměrovat tak, aby vaše další kroky byly co možná nejsnadnější. Každá část soutěže má svého odborného garanta, který vás v případě nutnosti vhodně nasměruje. Pokud si nejste jisti například jak správně fotografovat noční oblohu, zavítejte do hvězdárny barona Artura Krause, kde vám poradíme jakou technikou fotografovat a jak zpracovávat pořízené fotografie.

[singlepic id=601 w=320 h=240 float=right]Rok 2014 je oslavou zkoumavého ducha Artura Krause. Nebojte se proto pojmout jeho osobnost neotřele či netradičně. Nebojte se experimentovat a vymýšlet postupy, které by vaši malbu, kresbu, fotografii či báseň učinili výjimečnou.

Soutěž potrvá až do října. Nejlepší práce budou veřejně vystaveny a jejich autoři oceněni na závěrečném ceremoniálu v prosinci 2014.

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE

 

výtvarná část fotografická část literární část
4   až   6 let 8   až   13 let I. stupeň ZŠ               próza
7   až  10 let 14  až  19 let II. stupeň ZŠ   poezie; próza
11  až  14 let 20 a více (odpovídající ročníky víceletých gymnázií)
15  až  19 let Dospělí             poezie; próza.
20 a více

 

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

[download id=“125″]  Kateřina Majorová (katerina.majorova(ad)ddmalfa.cz)

[download id=“126″]  Petr Komárek (petr.komarek(ad)ddmalfa.cz)

[download id=“127″]  Martin Šantrůček (martin.santrucek(ad)ddmalfa.cz)

Soutěžní práce můžete zasílat či osobně doručit na adresu:

Dům dětí a mládeže ALFA Pardubice odloučené pracoviště DELTA

Gorkého ulice 2658, 530 02 Pardubice

  

 

 

Napsat komentář