NOC VĚDCŮ – 100 let české vědy

11 Zář

28. října tohoto roku oslaví naše republika krásných 100 roků od svého vzniku. Právě toto kulaté výročí je opravdu pádným důvodem k ohlédnutí za významnými milníky v české vědě a připomenutí mnohých velikánů pocházejících z naší vlasti, kteří napomohli vědeckému poznání tak, jak jej nyní známe. V programu astronomické části NOCI VĚDCŮ pro vás proto připravujeme pohledy do vzdáleného vesmíru i pohledy do světa mikroskopických částic a organismů. Během sta let existence našeho státu zdomácněla a stala se světovými řada původně českých slov. Jedním z nich je ROBOT ze slavné Čapkovy hry R.U.R. Právě proto najdete v rámci naší Noci vědců stanoviště robotiky a programování, kde si budete moci sami ozkoušet, jak robot funguje.
Čeká vás představení studentských výzkumných projektů a prezentace občanské vědy.

ODHALTE PŘÍBĚH KAPKY A SEDM PEREL ASTRONOMIE
V rámci Noci vědců můžete navštívit dvě zcela unikátní výstavy! Příběh kapky vám budou vyprávět kolegové z uskupení TESLA v prostorách Gymnázia Mozartova. Sedm perel astronomie z dílny světoznámého astrofotografa Petra Horálka pak můžete navštívit přímo na pardubické hvězdárně.

VÝTVARNĚ-VĚDECKÁ SOUTĚŽ
Pro fotografy, výtvarníky a grafiky spustíme v rámci noci vědců vědeckovýtvarnou soutěž Science Art. 

Těšit se můžete na fyzikální a chemické pokusy, při jasné obloze nebude chybět tradiční pozorování oblohy našimi dalekohledy.

Partnery Astronomické části Noci vědců 2018 jsou EuropeDirect Pardubice a uskupení TESLA

TĚŠÍME SE NA SETKÁNÍ S VÁMI