Pardubický Měsíc – vyhlášení výsledků soutěže

1 Říj

[singlepic id=412 w=320 h=240 float=left]Jsou tomu již dva roky co Hvězdárna barona Artura Krause DDM DELTA Pardubice ve spolupráci s Astronomickou společností Pardubice Hvězdárnou Brno a Europe Direct Pardubice společně zahájily fotografickou soutěž s názvem „Pardubický Měsíc“. Jak již sám název napovídá, cílem souzěže bylo upoutat pozornost široké veřejnosti k tělesu, které nás na noční obloze provází tak samozřejmě že nám časem ovšem zcela neprávem připadá nezajímavé. Řeč je o našem jediném kosmickém průvodci – našem Měsíci.

[singlepic id=415 w=320 h=240 float=right]Popravdě, byli jsme zvědaví, jak si poradíte s tématem či kombinací kosmického tělesa a městského prostředí. Úkol či zadání bylo prosté. Zachytit náš Měsíc v kompozici s některou z pardubických dominant (pardubický zámek, Kunětická hora, radnice…) nebo pořídit záběr samotného měsíčního povrchu pomocí vlastního přístroje nebo prostřednictvím astronomických přístrojů na pardubické hvězdárně. Provedení, stylu a kreativitě se meze nekladly.

28. září u příležitosti EVROPSKÉ NOCI VĚDCŮ byli slavnostně vyhlášeni nejlepší fotografové a jejich snímky. Soutěžilo se ve dvou kategoriích „děti“ a „dospělí“. Děkujeme všem, kteří nám zaslali své fotografie a zapojili se tak do soutěže o hodnotné  a zajímavé ceny. Poděkování a především gratulace k úspěchu směřují i k vítězům celé soutěže.

Ti z vás, kteří se neumístili však nemusejí být zklamáni. Vaše fotografie již brzy naleznou uplatnění v připravované výstavě která bude sestavena kompletně ze všech vašich fotgrafií.

Pevně doufáme, že pokud bude vyhlášena obdobná tematicky zaměřená soutěž opět se zapojíte.

Veškeré fotografie včetně vítězných snímků si můžete prohlédnout v naší GALERII

Napsat komentář