Přednáška: Za černým Sluncem přes klokany aneb Všecko je tu dangerous

14 Led

[singlepic id=427 w=320 h=240 float=left] Lednová přednáška ve Velkém sále DDM DELTA Pardubice nás zavede do světových dálav, ale taky za trochou toho nebezpečí. Petr Horálek, cestovatel a zaměstnanec Hvězdárny v Úpici, nás zavede do exotických teplot listopadové Austrálie, kam se před dvěma měsíci vydal na pozorování jedinečného úplného zatmění Slunce. Nespatřil ovšem pouze jedinečný astronomický úkaz, ale spoustu krás ze světa protinožců. A přivezl s sebou překrásné snímky. Přednáška začíná v pátek 25. ledna od 19 hodin. Přijďte se podívat!

A na co se můžete těšit? Přednášející nám to shrnul ve své svérázné anotaci: „V listopadu 2012 nastalo po dlouhých 2 a půl letech úplné zatmění Slunce. Spatřit ho ale nebylo vůbec lehké. Za úkazem jsme se slovenským kolegou museli strastiplně cestovat do světa protinožců, prokličkovat po dálnici mezi klokany, utábořit se v termitišti a věřit, že nás z jedné strany neuštknou hadi a z druhé strany nesežerou krokodýli. Navíc jsme museli hnát co nejdál od ošidné oblačnosti, abychom v závěru přeci jen podlehli dvouminutovému nepopsatelnému okamžiku, který dokáže strhujícím způsobem ovlivnit i lidi se srdcem z kamene. Jak ušetřit v drahé Austrálii? Proč (ne)chodit do moře? A proč dát předost BBQ před KFC? Zdaleka nejen to se v přednášce dozvíte.

Tato přednáška rovněž zahajuje celou šňůru dalších zajímavých přednášek a akcí roku 2013, které pro vás Astronomická společnost Pardubice a pardubická hvězdárna připravily. Rozhodně se tedy přijďte podívat. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Napsat komentář